Інформаційно - роз'яснувальні заходи

До уваги розробників документації із землеустрою!

Уряд запровадив екстериторіальність погодження проектів землеустрою

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 31 серпня 2016 № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою затверджено Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру.

Пілотний проект стартуватиме з 1 жовтня 2016 року, в рамках якого територіальний органам Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства.

Це дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його погодження та закриває можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при затвердженні землевпорядної документації.

Також буде впроваджений функціонал для перевірки стадії погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру за реєстраційними атрибутами, зазначеними на копії опису.


 ТЕЛЕФОННА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ УКРАЇНИ

 

0 – 800 – 300 - 808

 

Гаряча лінія Держгеокадастру України працює щоденно крім вихідних та святкових днів з 8.00 до 20.00 (дзвінки із стаціонарних та мобільних телефонів України безкоштовні).


 

На офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua/ ( у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.


ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ОПУСТЕЛЮВАННЯМ ТА ПОСУХАМИ

17 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-ІV. В рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу. Державам пропонувалося присвячувати Всесвітній день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням і наслідками посухи та про хід здійснення Конвенції по боротьбі з опустелюванням.

Опустелювання – це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. Воно є одним з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища. Для України проблема опустелювання є дуже актуальною і проявляється переважно в областях степової зони. Причинами опустелювання в Україні є надзвичайно високий рівень розораності і деградація полезахисних лісосмуг. Також, причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо. Від неї тією чи іншою мірою страждає 70% засушливих територій в усьому світі.

До основних причин опустелення слід віднести:

Водний дефіцит. Відсутність потрібної кількості ґрунтових вод для забезпечення норм водного балансу для різних видів рослинності і сільськогосподарських культур.

Тривала посуха. Вона спричинена змінами в кліматі.

Кліматична аридизация. Надмірне пониження вологості повітря через збільшення температури та низького рівня опадів.

Збільшення поголів’я худоби. Це призводить до надмірного прорідження рослинності пасовищ.

Вирубка лісів. При різкій вирубці лісу може початися ерозія ґрунту, особливо на схилах гір. Утворюються яри. Через зменшення лісових насаджень змінюється баланс вологи, тому не відбувається поступового танення снігу і збереження вологи у ґрунті.

Соленакопичення. Збільшення рівня солей у ґрунті може відбуватися у зв’язку з перенесенням солей з нижніх шарів ґрунту ґрунтовими водами, у верхні. Також воно може бути викликано техногенною діяльністю.

Вітряний клімат. Через вітер, що переносить породи, відкриваються більш глибокі шари ґрунту.

Низький рівень ґрунтових вод. Основною причиною якого є природне осушення водойм.

Помилки у веденні сільського господарства. Надмірне осушення дрібних водойм для зрошення угідь і для підтримки рибних господарств призводить до опустелювання. Порушується водний баланс регіону, що призводить або до осушення ґрунту, або до підвищення рівня солей у ньому. Вирощування надмірно вологолюбних культур, також, спричиняє висушенню ґрунту.

Наслідки опустелювання включають:

  • скорочення обсягів виробництва продовольства, зниження родючості ґрунту та природної здатності землі до відновлення;
  • посилення паводків в низинах річок, погіршення якості води, утворення осаду в річках та озерах, замулення водойм і судноплавних каналів;
  • погіршення здоров’я людей через принесений вітром пил, включаючи очні, респіраторні, алергічні захворювання та психологічний стрес;
  • порушення звичного способу життя постраждалого населення, вимушеного мігрувати в інші райони.

 

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні має стати одним з найважливіших напрямків державної політики, оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини. Управління Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області закликає громадськість приєднатися до відзначення Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами та долучитися до збереження та невиснажливого використання земельних ресурсів.

 


Про індексацію нормативної грошової оцінки


ЗАХИСТ ПРАВ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК 


Інформація
Про проведення конкурсу з відбору виконавця проведення земельних торгів з продажу права оренди земельної ділянки

1. Мета проведення робіт: Проведення земельних торгів з продажу права оренди земельної ділянки.
2. Дані про земельну ділянку:
Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Байкальська у районі будинку №9, кадастровий номер 1210100000:04:018:0195, площею0,1110 га, код цільового використання землі (УКЦВЗ) -1.11.2 (оптова торгівля та складське господарство), код класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) – 03.15 (для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови). Ділянка віднесена за основним цільовим призначенням до категорії «Землі житлової та громадської забудови».
3. Умови конкурсу: Конкурсна документація подається в запечатаному конверті, на якому, крім поштових реквізитів робиться відмітка «На конкурс з відбору виконавців послуг з виконання земельних торгів»із зазначенням об’єкта та дати проведення конкурсу.
       У конверті мають міститися підтверджені документи з описом та окремий запечатаний конверт з конкурсною пропозицією.
4.    Перелік підтвердних документів, які подаються на конкурс з відбору виконавців;
       - заява про участь з відбору виконавця послуг з поконання земельних торгів за формою згідно з додатком 1 Порядку закупівлі послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель та визначення виконавця земельних торгів на конкурсних засадах, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 25.09.2012 №579, зареєстрованим в Міністерстві юстицію України 26 вересня 2012 р. за №1655/21967 ( далі – Порядок);
       - копії установчого документу претендента та довідки про присвоєння йому ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ;
       - копія ліцензії;
       - копія кваліфікаційних документів ліцитаторів претендента, яких буде залучено до проведення земельних торгів та підписання протоколу земельних торгів;
       - інформація про продані лоти: кількість, стартова ціна, ціна їх продажу порівняно зі стартовою ціною.
5.    Строк подання конкурсної документації – до 13.11.2015 (включно) до 16.00.
6.    Поштова адреса, за якою подаються документи – 49000, м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 75-а, каб. 47.
7.    Конкурс відбудеться -20.11.2015 року об 14.00 за адресою: м. Дніпропетровськ , просп. Карла Маркса, 75-а каб.42
8.     Відомості про місцезнаходження комісії -49000. м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 75-а, каб.47, телефон – (056)7448463


Департамент корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради згідно статті 139 Земельного кодексу України повідомляє про переможців земельних торгів від 30.09.2015 року:

  1. Земельна ділянка по вул. 20-річчя Перемоги у районі будинку №43, кадастровий номер 1210100000:09:077:0170, площею 0,0450га, код цільового використання землі (УКЦВЗ) -1.11.6 (інша комерційна діяльність), код класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) – 03.09 (для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ).Ціна продажу лоту (плата за користування земельною ділянкою) 5469,04грн.Право оренди на 5 років. Переможець ПАТ КБ «Приватбанк».

  2. Земельна ділянка по вул. Коробова у районі будинків №№ 2-Д, 4, кадастровий номер 1210100000:08:777:0372, площею 0,0165га, код цільового використання землі (УКЦВЗ) -1.11.3 (роздрібна торгівля та комерційні послуги), код класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) – 03.07 (для будівництва та обслуговування будівель торгівлі).Ціна продажу лоту (плата за користування земельною ділянкою) 2840,82грн.Право оренди на 5 років. Переможець ПП «МЕРІЕЛЛ-ТРЕЙД».


24 лютого 2015 року Управлінням Держземагентства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Пряму лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних на сьогодні питань. Ось декілька з них.


       Управління Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області повідомляє, що Головним управлінням Держземагентства у Дніпропетровській області затверджено перелік з 76 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1771 га для продажу прав оренди на них на земельних торгах.

На офіційному сайті Головного управління Держземагентства у Дніпропетровській області опубліковані оголошення щодо проведення конкурсу з відбору виконавця послуг з проведення земельних торгів на зазначені земельні ділянки.

Так, з детальною інформацією про земельні ділянки можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держземагентства України (http://land.gov.ua) у розділі «Земельні торги» та на офіційному веб-сайті Головного управління Держземагентства у Дніпропетровській області у розділі «Ринок та оцінка земель» (http://dkzr.dp.gov.ua).


11 листопада 2014 року Управлінням Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Пряму лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних питань. Ось декілька з них.


13 жовтня 2014 року Управлінням Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Пряму лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних питань. Ось декілька з них.


Стаття від 7 Жовтня 2014 р.


16 вересня 2014 року Управлінням Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Пряму лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних на сьогодні питань.

Ось декілька питань, які надійшли на телефонну Пряму лінію. 


Земельні ділянки для учасників АТО: порядок звернення


29 серпня 2014 року Управлінням Держземагентства у 
м.Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Пряму лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних на сьогодні питань.

Ось декілька питань, які надійшли на телефонну Пряму лінію.


20 серпня 2014 року Управління Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області інформує проте, щоз 03 липня 2014 року плата за реєстрацію земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, внесення змін до них скасовано Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них» від 05 червня 2014 року.

Подробиці


12 серпня 2014 року Управлінням Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Гарячу лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних на сьогодні питань.

Ось декілька питань, із якими звертались на телефонну Гарячу лінію.


05 серпня 2014 року Управлінням Держземагентства у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області було проведено телефонну Гарячу лінію, на яку надійшла велика кількість звернень громадян з актуальних на сьогодні питань.

Ось декілька питань, які надійшли на телефонну Гарячу лінію.


24 липня 2014 року було проведено Технічну нараду Управління Держземагентства у

м. Дніпропетровську Дніпропетровської області за участі представників

Дніпропетровської міської ради «Про забезпечення підвищення соціальних стандартів для

військовослужбовців, які виконують завдання по здійсненню АТО», протокол технічної наради додається.


17 липня 2014 року, було проведено Міжвідомчий семінар Дніпропетровської міської

ради та Управління Держземагентства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області

на тему «Актуальні питання надання адміністративних послуг через центри надання

адміністративних послуг», протокол семінару додається.